Odporność spieków kwarcowych na temperaturę i ogień

Spieki kwarcowe Laminam nie zawierają żadnych składników organicznych ani żywicy, a dodatkowo nie emitują dymu. Palność spieków kwarcowych Laminam to A1 oraz A2-S1,d0. Spieki kwarcowe Laminam mogą być instalowane na ogrzewaniu podłogowym, na okładzinach kominków, w miejscach występowania dużych szoków termicznych. Wytrzymałość kleju zastosowanego do wzmacniania płyt spieków (do przyklejenia siatki z włókna szklanego) to ok. 170 st.C.

Zatem, czy można montować spieki kwarcowe na ogrzewaniu podłogowym?
Tak, ale trzeba odpowiednio wygrzać posadzkę, zastosować właściwy klej i odpowiednio szersze fugi.

Reasumując, spieki kwarcowe są optymalnym materiałem na ogrzewane podłogi oraz kominki.

Rezerwacja spotkania online

Wybierz swój ulubiony komunikator, zarezerwuj konkretny termin i porozmawiaj z naszym doradcą techniczno-handlowym, który oprócz fachowych porad, może oprowadzić Ciebie po naszych salonach wystawowych, a także pokazać na żywo spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi handlowcy na pewno skontaktują się w wybranym przez Ciebie terminie.

Szanowni Państwo

Pomimo trudnej sytuacji, jesteśmy w pełni przygotowani do realizowania Państwa zleceń na terenie całego kraju. Cały czas montujemy kominki, blaty kuchenne, spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi pracownicy są przeszkoleni i przestrzegają wszystkie zasady higieny. W naszych magazynach czeka na Państwa niezwykle szeroki wybór spieków kwarcowych, granitów, marmurów, konglomeratów, a także wkładów kominkowych. Nasi handlowcy są w stanie przeprowadzić Państwa przez cały proces pomiarów, doradztwa oraz montażu bez Państwa osobistego udziału. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.