Blaty kuchenne Rzeszów

Naturalne i trwałe materiały, takie jak spieki kwarcowe czy granit, świetnie sprawdzą się do produkcji blatów kuchennych. Te ze spieków wyróżniają się idealnie gładką powierzchnią, wyjątkową estetyką, a także wytrzymałością. Dzięki temu doskonale się prezentują przez wiele lat – nie blakną, są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia.

 

Blaty kuchenne granitowe sprawdzą się w klasycznej kuchni, ale nie tylko. Ponadczasowe wzornictwo sprawia, że materiał ten współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Firma FRANKO specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu blatów kuchennych ze spieków kwarcowych w Rzeszowie i okolicach (województwo podkarpackie). Co więcej, posiadamy w ofercie piękne blaty z konglomeratów.

Blaty ze spieków kwarcowych – niezwykłe właściwości

Czym są spieki kwarcowe? To mieszanka szlachetnych materiałów, naturalnych skał metamorficznych, granitów, pigmentów ceramicznych. Spieki powstają w procesie wypalania w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. W efekcie powstają ultracienkie, wielkoformatowe płyty o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Wspaniale prezentują się we wnętrzach, a także w otoczeniu domu – na fasadzie, tarasie, balkonie.

 

Jakie są właściwości blatów ze spieków kwarcowych?

 • nie nasiąkają wodą,
 • są odporne na działanie tłuszczów, grzybów, pleśni, kwasów, wysokie i niskie temperatury,
 • niewiele ważą,
 • są wyjątkowo odporne na zarysowania, odpryski, pęknięcia itd.

 

Centrum Kamienia FRANKO oferuje m.in.:

 • blaty kuchenne ze spieków kwarcowych, czyli cienkich płyt o grubości 12,5 mm oraz 20 mm (interesującym rozwiązaniem są blaty zintegrowane ze zlewozmywakiem),
 • okładziny ścienne ze spieków o grubości 3,5 mm oraz 5,5 mm (w nich wycinane są otwory na armaturę, gniazdka elektryczne itd.).
blat z kamienia spiek kwarcowy na wymiar montaż sprzedaż

Blaty z granitu – właściwości

Blaty kuchenne z granitu, to ponadczasowy element wyposażenia wnętrza. Świetnie wyglądają w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach kuchni. Można je zamontować na frontach szafek, wyspach kuchennych – w poziomie lub pionie. Świetną propozycją są blaty z granitu ze zintegrowanym zlewozmywakiem. Firma FRANKO oferuje najwyższej klasy kuchenne blaty granitowe w Rzeszowie oraz miastach ościennych.

Najlepsze materiały na blaty kuchenne

Rozglądasz się za unikalnym materiałem wykończeniowym do kuchni? Szeroki wybór wariantów kolorystycznych spieków kwarcowych oraz granitu sprawia, że z łatwością dopasujesz blat do wystroju pomieszczenia.

 

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych są trwałe jak kamień naturalny, a jednocześnie mniej ważą. Powierzchnia blatów ze spieków wykazuje wysoką odporność na zaplamienia, a nawet rozlany kwas. Na blaty kuchenne w Rzeszowie polecamy m.in.:

 • spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5 mm oraz 20 mm,
 • spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5 mm,
 • granity o grubości 3 cm.

SPIEKI KWARCOWE FRANKOslab

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

PŁYTY GRANITOWE

Blaty ze spieków kwarcowych i granitu zintegrowane ze zlewozmywakiem

Spieki kwarcowe przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Doskonale nadają się na blaty kuchenne – cieszą oko piękną kolorystyką i solidnym wykonaniem. Natomiast granit zachwyca ponadczasowym wzornictwem, które nie wychodzi z mody. Dzięki zintegrowaniu blatów kuchennych ze spieków kwarcowych lub granitu ze zlewozmywakiem otrzymamy stylowe połączenie, które będzie doskonale wyglądać w każdej kuchni. Firma FRANKO dokłada wszelkich starań, aby produkowane na wymiar blaty kuchenne ze zlewozmywakami spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem

Spiek kwarcowy okładziny ściany blat kamienny nowoczesny

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zlewozmywakiem metalowym

Kompleksowy montaż blatów kuchennych w Rzeszowie

Przestrzeń kuchenna, bez względu na metraż, powinna być funkcjonalna i estetyczna. Spieki kwarcowe oraz granit sprawdzą się w niej wyśmienicie. Są efektowne, a jednocześnie oszczędne w formie. Łatwo utrzymać je w czystości i mogą mieć kontakt z żywnością.

Firma FRANKO świadczy kompleksowe usługi w zakresie doboru, produkcji oraz montażu blatów ze spieków kwarcowych lub granitu w Rzeszowie i okolicach. Realizujemy projekty na terenie całego województwa podkarpackiego.

Pomiar kuchni projekt spieki kwarcowe kamienie naturalne
Frezowanie spiek kwarcowy piła mostowa sprzedaż

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego zależy m.in. od:

 • rodzaju materiału
 • wielkości powierzchni blatu
 • liczby otworów wyciętych w płycie
 • charakteru wnętrza.

 

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu z doradcami FRANKO!

Blaty kuchenne - region Rzeszów i woj. podkarpackie

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Michał Pasek

Doradca techniczny

doradca spieki kwarcowe

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking