Blaty kuchenne Rzeszów

Naturalne i trwałe materiały, takie jak spieki kwarcowe czy granit, świetnie sprawdzą się do produkcji blatów kuchennych. Te ze spieków wyróżniają się idealnie gładką powierzchnią, wyjątkową estetyką, a także wytrzymałością. Dzięki temu doskonale się prezentują przez wiele lat – nie blakną, są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia.

 

Blaty kuchenne granitowe sprawdzą się w klasycznej kuchni, ale nie tylko. Ponadczasowe wzornictwo sprawia, że materiał ten współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Firma FRANKO specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu blatów kuchennych ze spieków kwarcowych w Rzeszowie i okolicach (województwo podkarpackie). Co więcej, posiadamy w ofercie piękne blaty z konglomeratów.

Blaty ze spieków kwarcowych – niezwykłe właściwości

Czym są spieki kwarcowe? To mieszanka szlachetnych materiałów, naturalnych skał metamorficznych, granitów, pigmentów ceramicznych. Spieki powstają w procesie wypalania w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. W efekcie powstają ultracienkie, wielkoformatowe płyty o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Wspaniale prezentują się we wnętrzach, a także w otoczeniu domu – na fasadzie, tarasie, balkonie.

 

Jakie są właściwości blatów ze spieków kwarcowych?

 • nie nasiąkają wodą,
 • są odporne na działanie tłuszczów, grzybów, pleśni, kwasów, wysokie i niskie temperatury,
 • niewiele ważą,
 • są wyjątkowo odporne na zarysowania, odpryski, pęknięcia itd.

 

Centrum Kamienia FRANKO oferuje m.in.:

 • blaty kuchenne ze spieków kwarcowych, czyli cienkich płyt o grubości 12,5 mm oraz 20 mm (interesującym rozwiązaniem są blaty zintegrowane ze zlewozmywakiem),
 • okładziny ścienne ze spieków o grubości 3,5 mm oraz 5,5 mm (w nich wycinane są otwory na armaturę, gniazdka elektryczne itd.).
blat z kamienia spiek kwarcowy na wymiar montaż sprzedaż

Blaty z granitu – właściwości

Blaty kuchenne z granitu, to ponadczasowy element wyposażenia wnętrza. Świetnie wyglądają w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach kuchni. Można je zamontować na frontach szafek, wyspach kuchennych – w poziomie lub pionie. Świetną propozycją są blaty z granitu ze zintegrowanym zlewozmywakiem. Firma FRANKO oferuje najwyższej klasy kuchenne blaty granitowe w Rzeszowie oraz miastach ościennych.

Najlepsze materiały na blaty kuchenne

Rozglądasz się za unikalnym materiałem wykończeniowym do kuchni? Szeroki wybór wariantów kolorystycznych spieków kwarcowych oraz granitu sprawia, że z łatwością dopasujesz blat do wystroju pomieszczenia.

 

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych są trwałe jak kamień naturalny, a jednocześnie mniej ważą. Powierzchnia blatów ze spieków wykazuje wysoką odporność na zaplamienia, a nawet rozlany kwas. Na blaty kuchenne w Rzeszowie polecamy m.in.:

 • spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5 mm oraz 20 mm,
 • spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5 mm,
 • granity o grubości 3 cm.

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

Blaty ze spieków kwarcowych i granitu zintegrowane ze zlewozmywakiem

Spieki kwarcowe przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Doskonale nadają się na blaty kuchenne – cieszą oko piękną kolorystyką i solidnym wykonaniem. Natomiast granit zachwyca ponadczasowym wzornictwem, które nie wychodzi z mody. Dzięki zintegrowaniu blatów kuchennych ze spieków kwarcowych lub granitu ze zlewozmywakiem otrzymamy stylowe połączenie, które będzie doskonale wyglądać w każdej kuchni. Firma FRANKO dokłada wszelkich starań, aby produkowane na wymiar blaty kuchenne ze zlewozmywakami spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem

Spiek kwarcowy okładziny ściany blat kamienny nowoczesny

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zlewozmywakiem metalowym

Kompleksowy montaż blatów kuchennych w Rzeszowie

Przestrzeń kuchenna, bez względu na metraż, powinna być funkcjonalna i estetyczna. Spieki kwarcowe oraz granit sprawdzą się w niej wyśmienicie. Są efektowne, a jednocześnie oszczędne w formie. Łatwo utrzymać je w czystości i mogą mieć kontakt z żywnością.

Firma FRANKO świadczy kompleksowe usługi w zakresie doboru, produkcji oraz montażu blatów ze spieków kwarcowych lub granitu w Rzeszowie i okolicach. Realizujemy projekty na terenie całego województwa podkarpackiego.

Pomiar kuchni projekt spieki kwarcowe kamienie naturalne
Frezowanie spiek kwarcowy piła mostowa sprzedaż

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego zależy m.in. od:

 • rodzaju materiału
 • wielkości powierzchni blatu
 • liczby otworów wyciętych w płycie
 • charakteru wnętrza.

 

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu z doradcami FRANKO!

Blaty kuchenne - region Rzeszów i woj. podkarpackie

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Michał Pasek

Doradca techniczny

Krzysztof Appelbaum

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Krzysztof Barański

Dyrektor Działu Handlowego /ENG, RUS, SVK/

doradca spieki kwarcowe kamienie naturalne

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking