Blaty kuchenne Rybnik

Kuchnia z blatami ze spieków kwarcowych to doskonałe połączenie. Funkcjonalne blaty powinny być wykonane z mocnych materiałów, które przetrwają nawet intensywną eksploatację. Zarówno spieki kwarcowe, jak i eleganckie granity sprawdzą się znakomicie. Oba materiały mają sporo zalet: unikalne wzornictwo, odporność na działanie czynników zewnętrznych, szeroka gama kolorów, jednolita, gładka powierzchnia. Warto również podkreślić, że spieki kwarcowe, w porównaniu do kamienia naturalnego, są bardzo lekkie, a co za tym idzie, wygodne w montażu. Blaty kuchenne granitowe współgrają z klasyczną, jak i nowoczesną aranżacją kuchni, są odporne na uszkodzenia.

 

Centrum Kamienia FRANKO to miejsce, gdzie projektujemy oraz produkujemy blaty kuchenne ze spieków kwarcowych, a następnie montujemy gotowe płyty u klientów z Rybnika i okolic (województwo śląskie). Oferujemy ponadto efektowne blaty kuchenne z granitu oraz innych szlachetnych surowców.

Blaty ze spieków kwarcowych – niezwykłe właściwości

Spieki kwarcowe to nic innego jak mieszanka skał metamorficznych, pigmentów ceramicznych oraz innych materiałów sprasowywanych i wypalanych w specjalnych piecach w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza. Wielkoformatowe płyty doskonale prezentują się we wnętrzach, a także na zewnątrz budynków – na tarasie, balkonie, elewacji, w ogrodach zimowych.

 

Ultramocne blaty ze spieków kwarcowych są odporne na plamy, odpryski, szorowanie, wilgoć, a także na tłuszcze, kwasy, promieniowanie UV, czy też działanie wysokich/niskich temperatur. W płytach wykonanych na wymiar wycinane są otwory na armaturę, płytę grzewczą, gniazdka elektryczne itd. – zgodnie z życzeniem zamawiającego.

 

Centrum Kamienia FRANKO proponuje m.in.:

  • blaty kuchenne ze spieków kwarcowych (cienkich płyt o grubości 12,5 mm oraz 20 mm),
  • okładziny ścienne ze spieków o grubości 3,5 mm oraz 5,5 mm,
  • blaty ze zintegrowanym zlewozmywakiem.

Blaty z granitu – właściwości

Preferujesz ponadczasową klasykę? Prezentujemy stylowe blaty granitowe, które zachwycają ponadprzeciętną estetyką, szlachetnym wyglądem i funkcjonalnością. Płyty granitowe montuje się na szafkach, wyspach kuchennych, frontach mebli. Interesującym pomysłem są blaty kuchenne granitowe ze zintegrowanym zlewozmywakiem. Centrum Kamienia FRANKO oferuje najwyższej jakości blaty kuchenne z granitu w Rybniku oraz miastach sąsiednich.

Jakie są najlepsze materiały na blaty kuchenne?

Różnorodna paleta barw spieków kwarcowych i granitu sprawia, że bez problemy dobierzemy kolor blatów do aranżacji kuchni. Na blaty kuchenne w Rybniku warto wybrać m.in.:

 

  • granity o grubości 3 cm,
  • spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5 mm oraz 20 mm,
  • spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5mm.

Blaty ze spieków kwarcowych i granitu zintegrowane ze zlewozmywakiem

Blaty z granitu lub ze spieków kwarcowych stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne. Świetnym pomysłem będzie również zintegrowanie blatów kuchennych ze spieków kwarcowych lub granitu ze zlewozmywakiem. Firma FRANKO prezentuje eleganckie blaty kuchenne produkowane na wymiar, które idealnie wpasują się w przestrzeń zarówno przestronnej kuchni, jak i niewielkiego aneksu kuchennego.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem

Frankoslab Arabescato Oro Mat

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zlewozmywakiem metalowym

Rzetelny montaż blatów kuchennych w Rybniku

Granity oraz spieki kwarcowe zdadzą egzamin w każdym pomieszczeniu, również tam, gdzie panuje podwyższona wilgotność powietrza. Spieki nie poddadzą się nawet bardzo intensywnej eksploatacji. Gwarantują wieloletnie użytkowanie, zachowują piękny wygląd przez dekady, ułatwiają utrzymanie porządku.

Firma FRANKO oferuje profesjonalne usługi w zakresie doboru, produkcji oraz montażu blatów ze spieków kwarcowych lub granitu w Rybniku i okolicach. Współpracujemy z klientami z całego województwa śląskiego.

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego zależy od rodzaju wykorzystanego materiału, wielkości powierzchni blatu, liczby otworów wyciętych w płycie. Warto podkreślić, że granit jest nieco tańszy od spieków kwarcowych. Na cenę końcową ma wpływ także specyfika danej kuchni. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z fachowcami Centrum Kamienia FRANKO!

Blaty kuchenne - region Rybnik i woj. śląskie

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Michał Pasek

Doradca techniczny

Krzysztof Appelbaum

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Krzysztof Barański

Dyrektor Działu Handlowego /ENG, RUS, SVK/

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online

Wybierz swój ulubiony komunikator, zarezerwuj konkretny termin i porozmawiaj z naszym doradcą techniczno-handlowym, który oprócz fachowych porad, może oprowadzić Ciebie po naszych salonach wystawowych, a także pokazać na żywo spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi handlowcy na pewno skontaktują się w wybranym przez Ciebie terminie.

Szanowni Państwo

Pomimo trudnej sytuacji, jesteśmy w pełni przygotowani do realizowania Państwa zleceń na terenie całego kraju. Cały czas montujemy kominki, blaty kuchenne, spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi pracownicy są przeszkoleni i przestrzegają wszystkie zasady higieny. W naszych magazynach czeka na Państwa niezwykle szeroki wybór spieków kwarcowych, granitów, marmurów, konglomeratów, a także wkładów kominkowych. Nasi handlowcy są w stanie przeprowadzić Państwa przez cały proces pomiarów, doradztwa oraz montażu bez Państwa osobistego udziału. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.