Blaty Kuchenne Poznań

Spieki kwarcowe i granity to aktualnie najlepsze materiały na blaty kuchenne. Mając na uwadze fakt, iż blat kuchenny jest miejscem codziennego użytku, warto postawić nacisk na dobór najbardziej trwałych oraz najefektowniejszych materiałów. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem są blaty ze spieków kwarcowych, które są lepsze od blatów granitowych. Od kilku lat montujemy w Poznaniu blaty ze spieków kwarcowych.

Blaty ze spieków kwarcowych - właściwości

Spieki kwarcowe to płyty wielkoformatowe, produkowane z naturalnych surowców gliniastych, granitów, skał metamorficznych i pigmentów ceramicznych. Mieszanka materiałów jest zagęszczana podczas procesu kształtowania, sprasowywana i spiekana w bardzo wysokiej temperaturze. Spieki kwarcowe posiadają wiele świetnych właściwości – odporność na tłuszcz, kwasy, pleśń, grzyby, nie chłoną wody. Mogą być poddawane dużym zmianom temperatury, zarówno bardzo wysokiej, jak i niskiej. Spieki kwarcowe są także odporne na działanie promieniowania UV, czyli na przykład nie zmieniają swojego wyglądu pod wpływem długotrwałego działania słońca. Spieki kwarcowe posiadają atest higieniczny, więc mogą mieć kontakt z żywnością. Na uwagę zasługuje także wyjątkowo długa gwarancja na blaty ze spieków kwarcowych – 25 lat. Blaty kuchenne wykonujemy na ogół ze spieków kwarcowych o grubości 12,5mm i 20mm, często wraz ze zintegrowanymi zlewozmywakami, natomiast ze spieków kwarcowych 3,5mm i 5,5mm wykonujemy obłożenia ścian, a także frontów meblowych. Oczywiście spieki kwarcowe pozwalają na wykonywanie dowolnych otworów w blatach, np na płyty grzewcze, gniazdka elektryczne i inną armaturę.
blat z kamienia spiek kwarcowy na wymiar montaż sprzedaż

Blaty granitowe - właściwości

Granit to wyjątkowo twarda skała, choć nie aż taka twarda, jak spiek kwarcowy. Duży wybór wzorów, kolorów i struktur granitów pozwala na niezwykle efektowną aranżację kuchni. Możliwe jest także wyprodukowanie zintegrowanego z blatem kuchennym, granitowego zlewozmywaka. Powierzchnie blatów mogą być polerowane lub matowe. Elementy granitowe można również przykleić na ściany między szafkami. Blaty granitowe możemy montować z dowolną ilością, różnych otworów. Krawędzie blatów kuchennych granitowych mogą być wykańczane na różne sposoby, choć na ogół jest to tylko krawędź prosta, sfazowana.

Blaty kuchenne - z czego zrobić

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z szeroką gamą spieków kwarcowych oraz granitowych, które mogą znaleźć się w Państwa pięknej kuchni. Na blaty kuchenne w Poznaniu polecamy przede wszystkim spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5mm, spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5mm oraz 20mm oraz granity 3cm.

SPIEKI KWARCOWE FRANKOslab

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

PŁYTY GRANITOWE

Zintegrowane z blatami zlewozmywaki ze spieków kwarcowych lub granitu.

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych warto zaopatrzyć w zlewozmywaki ze spieków kwarcowych, w pełni zintegrowane z blatem kuchennym. Całość wykonana jest z jednorodnego materiału, co daje świetny efekt aranżacyjny. Oczywiście w blacie można zastosować tradycyjny zlew metalowy lub ceramiczny.
Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem.

Spiek kwarcowy okładziny ściany blat kamienny nowoczesny

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych z metalowym zlewozmywakiem

Kompleksowy montaż blatów kuchennych w Poznaniu.

Oferujemy profesjonalny pomiar, projektowanie oraz montaż blatów ze spieków kwarcowych oraz granitu w Poznaniu i okolicach (województwo wielkopolskie). Posiadamy profesjonalny park maszynowy CNC, a także zaawansowany technicznie laser pomiarowy. Blaty kuchenne montujemy już od wielu lat w Poznaniu. Każdy montaż blatów granitowych i blatów ze spieków kwarcowych w Poznaniu i całym województwie wielkopolskim poprzedzony jest naszą wizytą na budowie oraz profesjonalnymi pomiarami.

Pomiar kuchni projekt spieki kwarcowe kamienie naturalne
Frezowanie spiek kwarcowy piła mostowa sprzedaż

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego zależy od bardzo wielu czynników. Oprócz rodzaju materiału, istotna jest powierzchnia blatu, wykończenie krawędzi, ilość otworów oraz innych utrudnień podczas montażu. Na ogół blaty kuchenne ze spieków kwarcowych są trochę droższe od blatów granitowych, ponieważ są twardsze, ale na pewno lepsze. Do każdej wyceny blatu kuchennego podchodzimy indywidualnie, po krótkim wywiadzie z klientem. Prosimy o kontakt z jednym z naszych doradców techniczno-handlowych. Możliwe są także spotkania online, podczas których nasz doradca przedstawi Państwu na żywo materiały, a także dopasuje optymalne rozwiązania.

Blaty kuchenne - region Poznań i woj. Wielkopolskie

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Michał Pasek

Doradca techniczny

doradca spieki kwarcowe

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking