Blaty kuchenne

Blaty kuchenne to na ogół najbardziej eksploatowane miejsca w domu, które ponadto mają bezpośrednią styczność z produktami spożywczymi. Najczęściej blaty kuchenne są mocno wyeksponowane na widok z salonu, więc estetyka ich wykonania jest niezmiernie ważna. Dobór blatu w kuchni musi się zatem odbywać z najwyższą starannością, najlepiej przy udziale profesjonalnej firmy. 

Rodzaje blatów kuchennych

Centrum Kamienia Franko projektuje, produkuje oraz montuje na terenie całej Polski:

  • blaty kuchenne ze spieków kwarcowych,
  • blaty kuchenne granitowe,
  • blaty kuchenne z konglomeratów.

Blaty z konglomeratów

Blaty kuchenne z konglomeratów są tańszym produktem, ponieważ produkowane są z piasku kwarcowego, żywicy, z zastosowaniem różnych pigmentów. Dzięki tej technologii blaty z konglomeratów mają ciekawy design, występują w wielu kolorach i odcieniach, a także posiadają bardzo dobre właściwości.

Wykończenia blatów kuchennych

Oferujemy blaty kuchenne, zarówno granitowe, ze spieków kwarcowych, jak i z konglomeratów, z różnymi wykończeniami powierzchni oraz krawędzi. Powierzchnie naszych blatów kuchennych są najczęściej polerowane lub matowe. Mamy także w ofercie spieki kwarcowe i granity, które charakteryzują się powierzchniami nierównymi o rożnej fakturze. Krawędzie naszych blatów kuchennych są zawsze precyzyjnie polerowane i fazowane, a na życzenie zaokrąglane. Dodatkowo, na krawędziach blatów granitowych możemy wykonywać różne profile.

Pomiary blatów kuchennych

Bardzo ważnym etapem jest dokładny pomiar potencjalnego blatu, który odbywa się tuż po zamontowaniu mebli kuchennych. Nasza firma Centrum Kamienia Franko wykonanej pomiary przy użyciu bardzo nowoczesnego sprzętu laserowego, który zapewnia najwyższą dokładność. Na podstawie pomiarów laserowych oraz wywiadu z klientem, wykonujemy projekt blatu kuchennego, który zawiera wszystkie wymiary oraz elementy np. otwory pod armaturę, gniazdka itp.

Produkcja blatów kuchennych

Wszystkie blaty kuchenne wykonujemy na nowoczesnych maszynach CNC, które w połączeniu z wcześniejszymi pomiarami laserowymi, dają gwarancję najwyższej jakości. Jesteśmy w stanie wykonać wszystkie elementy blatu kuchennego z granitu i ze spieku kwarcowego, czyli dowolne otwory, żłobienia, ociekacze, a także zintegrowane zlewy. Szczególnie popularne stają się zlewy wykonane w całości ze spieków kwarcowych, które z blatami ze spieków kwarcowych stanowią optyczny monolit. Oprócz blatów wykonujemy także tzw. fartuchy czyli okładziny ścienne ze spieków kwarcowych lub granitu pomiędzy szafkami kuchennymi.

Montaż blatów kuchennych

Montujemy kompleksowo blaty ze spieków kwarcowych, granitów oraz konglomeratów na terenie całej Polski. Nasi doświadczeni monterzy są w stanie skutecznie rozwiązać wiele problemów podczas montażu blatów, ponieważ zawsze są zaopatrzeni w niezbędny specjalistyczny sprzęt.

Pomiary i montaż wykonujemy w całej Polsce

Pomiary i montaż blatów kuchennych wykonujemy w miastach tj: Warszawie, Poznaniu i innych miejscowościach na terenie całej Polski.

Ile kosztuje blat kuchenny granitowy i ze spieków kwarcowych

Najtańsze blaty kuchenne są wykonane z drewna, jednak ich żywotność jest krótka, a estetyka szybko traci swoje walory. Na ogół nieco droższym, aczkolwiek znacznie lepszym, rozwiązaniem są blaty z konglomeratu. Z kolei droższe od blatów z konglomeratu są blaty kuchenne granitowe, a najczęściej najdroższe – blaty ze spieków kwarcowych. Należy jednak pamiętać, iż blaty ze spieków kwarcowych są zdecydowanie najlepsze, zarówno pod kątem trwałości, jak i z punktu widzenia zdrowia. Nasza firma poleca zdecydowanie blaty ze spieków kwarcowych. Cena blatów nie zależy tylko od doboru surowca, ale także od powierzchni, ilości otworów, żłobień, rodzaju zlewozmywaka. Każdą wycenę traktujemy zatem indywidualnie.

Jeżeli planujecie Państwo zamówienie blatu kuchennego, prosimy o kontakt poprzez formularz lub z jednym z naszych doradców handlowych.

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Michał Pasek

Doradca techniczny

Krzysztof Barański

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczno - handlowy