Blaty Kuchenne Warszawa

Najlepszymi materiałami na blaty kuchenne są spieki kwarcowe oraz granit. Biorąc pod uwagę, iż blat kuchenny jest miejscem codziennego użytku, a także jest na ogół wyraźnie wyeksponowany, warto zwrócić uwagę na dobór najbardziej trwałych oraz najładniejszych materiałów. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem są blaty ze spieków kwarcowych, które przewyższają blaty granitowe. W ostatnich 2-3 latach najczęściej montujemy w Warszawie blaty ze spieków kwarcowych.

Właściwości blatów ze spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe to płyty o wielkich formatach, które produkowane są tylko i wyłącznie z naturalnych surowców gliniastych,  granitów, skał metamorficznych i pigmentów ceramicznych. Mieszanka materiałów jest zagęszczana podczas procesu kształtowania, sprasowywana i spiekana w temperaturze 1200 °C. Spieki kwarcowe posiadają szereg bardzo użytecznych właściwości – są odporne na tłuszcz, kwasy, pleśń, grzyby, nie chłoną wody. Mogą być poddawane działaniom zarówno bardzo wysokiej, jak i niskiej temperatury. Spieki kwarcowe są także odporne na działanie promieniowania UV, czyli nie zmieniają swojego wyglądu pod wpływem długotrwałego działania słońca. Spieki kwarcowe posiadają atest higieniczny, więc można na nich przygotowywać żywność. Ich zaletą jest także lekka konstrukcja. Na uwagę zasługuje także wyjątkowo długa gwarancja – 25 lat. Ze spieków kwarcowych o grubości 12,5mm i 20mm wykonujemy blaty kuchenne, często wraz ze zintegrowanymi zlewozmywakami, natomiast ze spieków kwarcowych 3,5mm i 5,5mm wykonujemy obłożenia ścian, a także frontów meblowych. Oczywiście spieki kwarcowe pozwalają na wykonywanie dowolnych otworów w celu montażu płyt grzewczych, gniazdek elektrycznych i innej armatury.

blat z kamienia spiek kwarcowy na wymiar montaż sprzedaż

Właściwości blatów granitowych

Granit to bardzo twarda skała, którą od wielu lat wykorzystujemy przy produkcji blatów kuchennych. Duży wybór wzorów, kolorów i struktur granitów pozwala na efektowną aranżację kuchni. Blaty kuchenne z granitu możemy zaprojektować i wykonać na szafki przy ścianach i na wyspy kuchenne, zarówno na płaszczyzny poziome, jak i pionowe. Możliwe jest także wyprodukowanie zintegrowanego z blatem granitowego zlewozmywaka. Powierzchnie blatów mogą być matowe (w kilku wariantach), a także polerowane. Elementy granitowe można również przykleić na ściany, co tworzy niezwykle efektowne aranżacje. Blaty granitowe możemy montować z dowolną ilością otworów na gniazdka elektryczne, płytę grzewczą, zlewozmywak i inną niezbędną armaturę. Krawędzie blatów kuchennych granitowych mogą być wykańczane na różne sposoby.

Materiały na blaty kuchenne

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle szeroką gamą płyt spieków kwarcowych oraz granitowych, które mogą znaleźć się w Państwa kuchni. Na blaty kuchenne w Warszawie polecamy w szczególności spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5mm, spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5mm oraz 20mm oraz granity o grubości 3cm.

SPIEKI KWARCOWE FRANKOslab

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

PŁYTY GRANITOWE

Zintegrowane z blatami zlewozmywaki ze spieków kwarcowych lub granitu

Coraz większą popularność zdobywają zlewozmywaki ze spieków kwarcowych zintegrowane z blatem kuchennym. Całość wykonana jest z jednorodnego materiału, co daje świetny efekt wizualny. Oczywiście w blacie można zastosować tradycyjny zlew metalowy lub ceramiczny.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem.

Spiek kwarcowy okładziny ściany blat kamienny nowoczesny

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych z metalowym zlewozmywakiem

Kompleksowy montaż blatów kuchennych w Warszawie

Oferujemy profesjonalny pomiar, projektowanie oraz montaż blatów ze spieków kwarcowych oraz granitu w Warszawie i okolicach (województwo mazowieckie). Posiadamy profesjonalny park maszynowy CNC, a także zaawansowany technicznie laser pomiarowy. Blaty kuchenne montujemy już od wielu lat w Warszawie. Każdy montaż blatów granitowych i blatów ze spieków kwarcowych w Warszawie poprzedzony jest naszą wizytą na budowie oraz dokładnymi pomiarami.

Pomiar kuchni projekt spieki kwarcowe kamienie naturalne
Frezowanie spiek kwarcowy piła mostowa sprzedaż

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego zależy od bardzo dużej ilości czynników. Oprócz rodzaju materiału, istotna jest powierzchnia blatu, wykończenie krawędzi, ilość otworów oraz innych utrudnień podczas montażu. Generalnie blaty kuchenne ze spieków kwarcowych są nieco droższe od blatów granitowych, ponieważ są twardsze, ale z drugiej strony lepsze. Każdy blat wyceniamy indywidualnie, po krótkim wywiadzie z klientem. Zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych doradców techniczno-handlowych. Możliwe są także spotkania online, podczas których nasz handlowiec przedstawi Państwu na żywo materiały i możliwe rozwiązania.

Blaty kuchenne - region Warszawa i woj. Mazowieckie

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczno - handlowy

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking