Blaty kuchenne Gdańsk

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych lub granitu to znakomity pomysł na stylową aranżację kuchni. Idealnie gładka powierzchnia, unikalne wzornictwo oraz ultramocna konstrukcja sprawiają, że blaty ze spieków nie mają sobie równych. Posiadają wyjątkowe walory estetyczne, a jednocześnie są wytrzymałe i odporne na zniszczenie.

Mając na względzie jakość materiału oraz jego parametry blaty kuchenne granitowe zostały w ostatnich latach wyparte przez płyty ze spieków kwarcowych. Te drugie doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Stanowią idealne połączenie elegancji i nowoczesnego designu. Niemniej śmiało można je stosować w aranżacjach klasycznych czy też inspirowanych estetyką retro, glamour, art deco.

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu kuchennych blatów ze spieków kwarcowych w Gdańsku i okolicach (województwo pomorskie). Ponadto posiadamy w ofercie piękne blaty granitowe i z konglomeratów.

Blaty ze spieków kwarcowych – niezwykłe właściwości

Spieki kwarcowe, czyli cienkie, wielkoformatowe płyty wykonywane są z naturalnych materiałów: skał metamorficznych, pigmentów ceramicznych, granitów.  Podlegają specjalistycznej obróbce – są dokładnie sprasowywane i spiekane w temperaturze 1200 °C.

Właściwości blatów ze spieków kwarcowych:

  • nie chłoną wody
  • są odporne na działanie tłuszczów, kwasów, grzybów i pleśni
  • sprawdzą się zarówno w bardzo wysokich, jak i bardzo niskich temperaturach
  • mogą mieć kontakt z żywnością – można na nich przechowywać artykuły spożywcze i przygotowywać posiłki
  • są lekkie, co znacznie ułatwia montaż.

Blaty kuchenne produkuje się z cienkich płyt o grubości 12,5 mm oraz 20 mm. Doskonałym rozwiązaniem są blaty ze zintegrowanym zlewozmywakiem. Ze spieków o grubości 3,5 mm oraz 5,5 mm wykonuje się okładziny ścian oraz frontów szafek kuchennych. Nie ma problemu z wycięciem w spiekach otworów na płytę grzewczą, gniazdka elektryczne itd. Blaty ze spieków kwarcowych są objęte 25-letnią gwarancją.

blat z kamienia spiek kwarcowy na wymiar montaż sprzedaż

Blaty z granitu – właściwości

Bogaty wybór kolorów oraz wzorów blatów kuchennych z granitu pozwala kreować oryginalne aranżacje utrzymane w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Blaty kuchenne granitowe znajdą zastosowanie na szafkach, wyspach oraz półwyspach w kuchni. Mogą być montowane w poziomie, a także w pionie. Dużą popularnością cieszą się blaty z granitu ze zintegrowanym zlewozmywakiem.

W ofercie posiadamy blaty o powierzchni matowej lub polerowanej.  W granicie można łatwo wyciąć niezbędne otwory na armaturę, gniazdka elektryczne, zlewozmywak i płytę grzewczą. Proponujemy doskonałej jakości kuchenne blaty granitowe w Gdańsku oraz miastach ościennych.

Najlepsze materiały na blaty kuchenne

Zachęcamy do sprawdzenia oferty blatów ze spieków kwarcowych oraz płyt granitowych. Ogromny wybór wariantów kolorystycznych sprawia, że łatwo dopasujemy blat do wystroju pomieszczenia. Na blaty kuchenne w Gdańsku polecamy m.in. spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5mm oraz 20mm, spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5mm, a także ponadczasowe granity o grubości 3cm.

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

Blaty ze spieków kwarcowych i granitu zintegrowane ze zlewozmywakiem

Od lat wykonujemy blaty kuchenne oraz zlewozmywaki ze spieku kwarcowego. Zastosowanie jednolitego materiału sprawia, że kuchnia prezentuje się wyjątkowo, a jednocześnie zyskuje na funkcjonalności. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu zwolennikom nowoczesnego wzornictwa. W blacie ze spieków można również zamontować klasyczny zlew ceramiczny bądź metalowy.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem

Spiek kwarcowy okładziny ściany blat kamienny nowoczesny

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych z metalowym zlewozmywakiem

Kompleksowy montaż blatów kuchennych w Gdańsku

Oferujemy fachową pomoc w zakresie projektowania, pomiaru oraz montażu blatów ze spieków kwarcowych lub granitu w Gdańsku i okolicach. W codziennej pracy wykorzystujemy zaawansowany technicznie sprzęt, w tym m.in. precyzyjny laser pomiarowy. Realizujemy nietuzinkowe projekty na terenie całego województwa pomorskiego.

Pomiar kuchni projekt spieki kwarcowe kamienie naturalne
Frezowanie spiek kwarcowy piła mostowa sprzedaż

Ile kosztuje blat kuchenny?

Na ostateczną cenę blatu kuchennego wpływają takie czynników, jak:

  • powierzchnia blatu
  • rodzaj surowca
  • sposób wykończenia krawędzi
  • liczba otworów wyciętych w płycie ze spieku lub granitu
  • specyfiki wnętrza.

Co istotne, każdy projekt jest wyceniany indywidualnie (blaty kuchenne ze spieków kwarcowych są trochę droższe od blatów granitowych). Mają Państwo pytania? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami!

Blaty kuchenne - region Gdańsk i woj. pomorskie

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Michał Pasek

Doradca techniczny

doradca spieki kwarcowe

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking