Blaty kuchenne Bielsko-Biała

Blat to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Na nim przechowujemy akcesoria kuchenne, przygotowujemy posiłki. Blaty robocze powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, które przetrwają nawet bardzo intensywną eksploatację. Spieki kwarcowe oraz granity sprawdzą się doskonale. Mają wiele zalet: ponadczasowe wzornictwo, odporność na działanie czynników zewnętrznych, bogata paleta kolorów, jednolita i idealnie gładka powierzchnia. Co więcej, spieki kwarcowe są wyjątkowo lekkie – dzięki temu nie sprawiają problemu podczas montażu. Blaty kuchenne z granitu wpasują się w klasyczną, jak i nowoczesną aranżację kuchni. Materiał ten znakomicie się prezentuje.

 

Specjalnością Centrum Kamienia FRANKO jest projektowanie, produkcja oraz montaż blatów kuchennych ze spieków kwarcowych w Bielsku-Białej i okolicach (województwo śląskie). Proponujemy również piękne blaty kuchenne z granitu lub innych szlachetnych surowców.

Blaty ze spieków kwarcowych – niezwykłe właściwości

Spieki kwarcowe to mieszanka granitów, skał metamorficznych, pigmentów ceramicznych itd., sprasowywanych i wypalanych w specjalnych piecach w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Gotowe płyty wielkoformatowe doskonale prezentują się we wnętrzach, a także na zewnątrz budynków – na elewacji, tarasie, balkonie, w ogrodach zimowych.

 

Blaty ze spieków kwarcowych są odporne na szorowanie, plamy, odpryski, uszkodzenia, wilgoć, a także na tłuszcze, pleśń, kwasy czy też działanie wysokich/niskich temperatur. W płytach wycinane są otwory na armaturę, płytę grzewczą, gniazdka elektryczne itd.

 

W ofercie Centrum Kamienia FRANKO znaleźć można m.in.:

  • blaty kuchenne ze spieków kwarcowych (cienkich płyt o grubości 12,5 mm oraz 20 mm),
  • okładziny ścienne ze spieków o grubości 3,5 mm oraz 5,5 mm,
  • blaty ze zintegrowanym zlewozmywakiem.
blat z kamienia spiek kwarcowy na wymiar montaż sprzedaż

Blaty z granitu – właściwości

Blaty granitowe przypadną do gustu miłośnikom klasycznych rozwiązań wnętrzarskich, ale nie tylko. Granit zachwyca ponadprzeciętną estetyką, praktycznością i szlachetnym wyglądem. Może być montowany na szafkach, wyspach kuchennych, frontach mebli. Ciekawym pomysłem są blaty kuchenne granitowe zintegrowane ze zlewozmywakiem. Firma FRANKO posiada w ofercie wysokiej jakości blaty kuchenne z granitu w Bielsku-Białej oraz miastach ościennych.

Jakie są najlepsze materiały na blaty kuchenne?

Na blaty kuchenne w Bielsku-Białej polecamy m.in.:

 

  • granity o grubości 3 cm,
  • spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5 mm oraz 20 mm,
  • spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5 mm.

 

Bogata paleta odcieni spieków kwarcowych i granitu sprawia, że łatwo dopasujemy kolor blatów do wystroju kuchni. Płyty ze spieków są ultramocne, a jednocześnie lżejsze od kamienia naturalnego, co daje znacznie więcej możliwości aranżacyjnych.

SPIEKI KWARCOWE FRANKOslab

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

PŁYTY GRANITOWE

Blaty ze spieków kwarcowych i granitu zintegrowane ze zlewozmywakiem

Blaty ze spieków kwarcowych, to sprawdzona recepta na stylowe i funkcjonalne wnętrze. Dobrym pomysłem będzie zintegrowanie blatów kuchennych ze spieków kwarcowych lub granitu ze zlewozmywakiem. Fachowcy z firmy FRANKO oferują blaty kuchenne produkowane na wymiar, które idealnie pasują do specyfiki przestrzeni oraz indywidualnych potrzeb użytkowników.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny wykonany ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem.

Spiek kwarcowy okładziny ściany blat kamienny nowoczesny

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych z metalowym zlewozmywakiem

Fachowy montaż blatów kuchennych w Bielsku-Białej

Spieki kwarcowe oraz granity zdadzą egzamin w każdej kuchni – bez względu na styl, metraż czy intensywność eksploatacji. Gwarantują wieloletnie użytkowanie, ułatwiają utrzymanie porządku, nie blakną, zachowują pierwotne właściwości przez długi czas.

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie doboru, produkcji oraz montażu blatów ze spieków kwarcowych lub granitu w Bielsku-Białej i okolicach. Działamy na terenie całego województwa śląskiego.

Pomiar kuchni projekt spieki kwarcowe kamienie naturalne
Frezowanie spiek kwarcowy piła mostowa sprzedaż

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego uzależniona jest od kilku czynników. Warto również podkreślić, że  granit jest nieco tańszy od spieków kwarcowych. Na cenę końcową ma wpływ:

  • materiał, z którego wykonano blaty
  • wielkość powierzchni blatu
  • liczba otworów wyciętych w płycie
  • specyfika wnętrza.

 

Zachęcamy do kontaktu z fachowcami Centrum Kamienia FRANKO!

Blaty kuchenne - region Bielsko-Biała i woj. śląskie

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Michał Pasek

Doradca techniczny

doradca spieki kwarcowe

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking