Blaty kuchenne Kraków

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych lub granitu to doskonała (i niezwykle funkcjonalna) ozdoba każdej kuchni. Z jednej strony posiadają wyjątkowe walory estetyczne, z drugiej zaś są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Blaty kuchenne granitowe, a może ze spieków kwarcowych? Biorąc pod uwagę jakość materiału i jego parametry, blaty z granitu zostały w ostatnim czasie wyparte przez te produkowane z ultramocnych spieków. Nasza firma od lat montuje kuchenne blaty ze spieków kwarcowych w Krakowie i okolicach (województwo małopolskie). Niemniej w ofercie znaleźć można również efektowne blaty granitowe i z konglomeratów.

Właściwości blatów ze spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe w postaci cienkich, wielkoformatowych płyt produkowane są z naturalnych surowców: granitów, skał metamorficznych, pigmentów ceramicznych.  Mieszanka różnych materiałów podlega procesowi sprasowywania i spiekania w temperaturze 1200 °C. W rezultacie powstałe płyty posiadają znakomite właściwości:

  • są odporne na działanie tłuszczów, pleśni, kwasów
  • nie chłoną wody
  • doskonale radzą sobie zarówno w bardzo wysokich, jak i bardzo niskich temperaturach
  • są atestowane – można na nich przechowywać artykuły spożywcze i przygotowywać posiłki
  • wyróżniają się lekką wagą, co znacznie ułatwia montaż blatów.

Blaty kuchenne wykonywane są z płyt o grubości 12,5 mm oraz 20 mm (świetnie prezentują się blaty ze zintegrowanym zlewozmywakiem). Z cieńszych spieków (3,5 mm, 5,5mm) produkujemy okładziny ścian czy też frontów mebli. W spiekach łatwo i precyzyjnie można wyciąć otwory na płytę grzewczą, armaturę, gniazdka elektryczne. Blaty ze spieków objęte są 25-letnią gwarancją.

blat z kamienia spiek kwarcowy na wymiar montaż sprzedaż

Blaty z granitu – właściwości

Granit od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji blatów kuchennych. Z uwagi na szeroki wachlarz kolorów, struktur i wzorów, umożliwia tworzenie nietuzinkowych aranżacji. Blaty kuchenne granitowe montowane są na szafkach, wyspach i półwyspach w kuchni – zarówno w poziomie, jak i w pionie. Istnieje możliwość zaprojektowania blatu z granitu ze zintegrowanym zlewozmywakiem. Do wyboru mamy powierzchnie matowe oraz polerowane.  W blatach z granitu można wykonać niezbędne otwory na gniazdka elektryczne, zlewozmywak, armaturę i płytę grzewczą. Oferujemy najwyższej jakości kuchenne blaty granitowe w Krakowie oraz miastach ościennych. Działamy kompleksowo – od projektu, przez produkcję, po montaż w domu klienta.

Najlepsze materiały na blaty kuchenne

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką gamą spieków kwarcowych oraz płyt granitowych, które dodadzą charakteru każdej kuchni. Na blaty kuchenne w Krakowie polecamy m.in. spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5mm, spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5mm oraz 20mm, a także ponadczasowe granity o grubości 3cm. 

SPIEKI KWARCOWE FRANKOslab

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

PŁYTY GRANITOWE

Blaty ze spieków kwarcowych i granitu zintegrowane ze zlewozmywakiem

Zlewozmywak, tak samo jak blat kuchenny, może być wykonany ze spieku kwarcowego. Wykorzystanie jednorodnego i jednolitego materiału sprawia, że kuchnia prezentuje się fenomenalnie. Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie w szczególności w nowoczesnych aranżacjach. Bez wątpienia przypadnie do gustu miłośnikom stylu minimalistycznego i industrialnego. Rzecz jasna, w blacie ze spieków można zamontować klasyczny zlew metalowy lub ceramiczny.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem

Spiek kwarcowy okładziny ściany blat kamienny nowoczesny

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych z metalowym zlewozmywakiem

Kompleksowy montaż blatów kuchennych w Krakowie

Nasza firma oferuje profesjonalną pomoc w zakresie pomiaru, projektowania, a także montażu blatów ze spieków kwarcowych lub granitu w Krakowie i okolicach. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym CNC, najnowocześniejszą maszyną do cięcia spieków kwarcowych i granitu wodą (water jet), a także  zaawansowanym technicznie laserem pomiarowym. Jesteśmy gotowi realizować najbardziej niestandardowe projekty na terenie całego województwa małopolskiego.

Pomiar kuchni projekt spieki kwarcowe kamienie naturalne
Frezowanie spiek kwarcowy piła mostowa sprzedaż

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego uzależniona jest od kilku czynników:

  • rodzaju materiału
  • powierzchni blatu
  • sposobu wykończenia krawędzi
  • liczby otworów wyciętych w płycie ze spieku lub granitu
  • specyfiki wnętrza, w którym blaty są montowane

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie, przy czym blaty kuchenne ze spieków kwarcowych są trochę droższe od blatów granitowych. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Istnieje możliwość przeprowadzenia spotkania online, podczas którego nasz handlowiec zaprezentuje Państwu konkretne materiały i ich warianty kolorystyczne.

Blaty kuchenne - region Krakowa i woj. małopolskiego

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Michał Pasek

Doradca techniczny

doradca spieki kwarcowe

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking