Blaty kuchenne Kraków

Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych lub granitu to doskonała (i niezwykle funkcjonalna) ozdoba każdej kuchni. Z jednej strony posiadają wyjątkowe walory estetyczne, z drugiej zaś są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Blaty kuchenne granitowe, a może ze spieków kwarcowych? Biorąc pod uwagę jakość materiału i jego parametry, blaty z granitu zostały w ostatnim czasie wyparte przez te produkowane z ultramocnych spieków. Nasza firma od lat montuje kuchenne blaty ze spieków kwarcowych w Krakowie i okolicach (województwo małopolskie). Niemniej w ofercie znaleźć można również efektowne blaty granitowe i z konglomeratów.

Właściwości blatów ze spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe w postaci cienkich, wielkoformatowych płyt produkowane są z naturalnych surowców: granitów, skał metamorficznych, pigmentów ceramicznych.  Mieszanka różnych materiałów podlega procesowi sprasowywania i spiekania w temperaturze 1200 °C. W rezultacie powstałe płyty posiadają znakomite właściwości:

  • są odporne na działanie tłuszczów, pleśni, kwasów
  • nie chłoną wody
  • doskonale radzą sobie zarówno w bardzo wysokich, jak i bardzo niskich temperaturach
  • są atestowane – można na nich przechowywać artykuły spożywcze i przygotowywać posiłki
  • wyróżniają się lekką wagą, co znacznie ułatwia montaż blatów.

Blaty kuchenne wykonywane są z płyt o grubości 12,5 mm oraz 20 mm (świetnie prezentują się blaty ze zintegrowanym zlewozmywakiem). Z cieńszych spieków (3,5 mm, 5,5mm) produkujemy okładziny ścian czy też frontów mebli. W spiekach łatwo i precyzyjnie można wyciąć otwory na płytę grzewczą, armaturę, gniazdka elektryczne. Blaty ze spieków objęte są 25-letnią gwarancją.

Blaty z granitu – właściwości

Granit od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji blatów kuchennych. Z uwagi na szeroki wachlarz kolorów, struktur i wzorów, umożliwia tworzenie nietuzinkowych aranżacji. Blaty kuchenne granitowe montowane są na szafkach, wyspach i półwyspach w kuchni – zarówno w poziomie, jak i w pionie. Istnieje możliwość zaprojektowania blatu z granitu ze zintegrowanym zlewozmywakiem. Do wyboru mamy powierzchnie matowe oraz polerowane.  W blatach z granitu można wykonać niezbędne otwory na gniazdka elektryczne, zlewozmywak, armaturę i płytę grzewczą. Oferujemy najwyższej jakości kuchenne blaty granitowe w Krakowie oraz miastach ościennych. Działamy kompleksowo – od projektu, przez produkcję, po montaż w domu klienta.

Najlepsze materiały na blaty kuchenne

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką gamą spieków kwarcowych oraz płyt granitowych, które dodadzą charakteru każdej kuchni. Na blaty kuchenne w Krakowie polecamy m.in. spieki kwarcowe FRANKO o grubości 12,5mm, spieki kwarcowe LAMINAM o grubości 12,5mm oraz 20mm, a także ponadczasowe granity o grubości 3cm.

SPIEKI KWARCOWE LAMINAM

Blaty ze spieków kwarcowych i granitu zintegrowane ze zlewozmywakiem

Zlewozmywak, tak samo jak blat kuchenny, może być wykonany ze spieku kwarcowego. Wykorzystanie jednorodnego i jednolitego materiału sprawia, że kuchnia prezentuje się fenomenalnie. Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie w szczególności w nowoczesnych aranżacjach. Bez wątpienia przypadnie do gustu miłośnikom stylu minimalistycznego i industrialnego. Rzecz jasna, w blacie ze spieków można zamontować klasyczny zlew metalowy lub ceramiczny.

Blaty, zlew i fartuchy ze spieku kwarcowego Laminam Noir Desir

Blat kuchenny ze spieków kwarcowych ze zintegrowanym zlewozmywakiem

Frankoslab Arabescato Oro Mat

Tradycyjne rozwiązanie - blat kuchenny ze spieków kwarcowych z metalowym zlewozmywakiem

Kompleksowy montaż blatów kuchennych w Krakowie

Nasza firma oferuje profesjonalną pomoc w zakresie pomiaru, projektowania, a także montażu blatów ze spieków kwarcowych lub granitu w Krakowie i okolicach. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym CNC, najnowocześniejszą maszyną do cięcia spieków kwarcowych i granitu wodą (water jet), a także  zaawansowanym technicznie laserem pomiarowym. Jesteśmy gotowi realizować najbardziej niestandardowe projekty na terenie całego województwa małopolskiego.

Ile kosztuje blat kuchenny?

Cena blatu kuchennego uzależniona jest od kilku czynników:

  • rodzaju materiału
  • powierzchni blatu
  • sposobu wykończenia krawędzi
  • liczby otworów wyciętych w płycie ze spieku lub granitu
  • specyfiki wnętrza, w którym blaty są montowane

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie, przy czym blaty kuchenne ze spieków kwarcowych są trochę droższe od blatów granitowych. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Istnieje możliwość przeprowadzenia spotkania online, podczas którego nasz handlowiec zaprezentuje Państwu konkretne materiały i ich warianty kolorystyczne.

Blaty kuchenne - region Krakowa i woj. małopolskiego

Dział Sprzedaży

Krzysztof Barański

Dyrektor Handlowy

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczny

Michał Pasek

Doradca techniczny

Krzysztof Appelbaum

Doradca techniczny

Dział Eksportu

Krzysztof Barański

Dyrektor Działu Handlowego /ENG, RUS, SVK/

Paweł Błaszczak

Doradca techniczny rynek DE

Rezerwacja spotkania online / Online meetings booking