Elewacje ze spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe Laminam są znakomitym materiałem na potrzeby wykonania elewacji w domu jednorodzinnym lub innym budynku. Wielkogabarytowe płyty spieków kwarcowych Laminam dają możliwość wykonania elewacji w nowoczesnym stylu, a przede wszystkim elewacji niezwykle odpornej na czynniki zewnętrzne. Spieki kwarcowe Laminam są odporne na zarysowania, grafitti, promieniowanie UV. Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt sprawiają, że materiał bez względu na warunki pogodowe nie zmienia koloru i właściwości, ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i uniemożliwia pojawienie się porostów czy glonów.

Na spiekach można dodatkowo zastosować powłokę Hydrotect, dzięki której płyty same się oczyszczają, są antybakteryjne, niwelują nieprzyjemne zapachy, a nawet oczyszczają powietrze. System działania powłoki oparty jest na zasadzie fotokatalizy. Naturalne oczyszczanie inicjuje siła promieniowania słonecznego, a deszcz usuwa resztki zanieczyszczeń. To sprawia, że elewacja wykonana ze spieków kwarcowych jest nie tylko w pełni ekologiczna, lecz także ekonomiczna.

Elewacje ze spieków kwarcowych można wykonywać na dwa sposoby. Pierwsza metoda to przyklejanie płyt spieków kwarcowych Laminam bezpośrednio do izolacji. Drugi sposób to klejenie spieków kwarcowych do podkonstrukcji aluminiowej – jest to tzw. elewacja wentylowana.

Dzięki spiekom kwarcowym na elewacji można osiągnąć efekt przypominający cement, beton przemysłowy, mokry tynk, stal, drewno, kamień naturalny czy gładką polerowaną powierzchnię.

Pomiary i montaż wykonujemy w całej Polsce