Co to jest onyks (onyx)?

To półszlachetna skała warstwowa, która składa się głównie z kalcytu lub aragonitu. Onyx dostępny jest w odcieniach bieli, żółci, brązu, zieleni a nawet czerni. Ze względu na swoją drobnoziarnistą, spójną strukturę może zostać wypolerowany na lustrzany połysk. Na uwagę zasługuje jego światłoprzepuszczalność, która dekoracyjnie wykorzystana doskonale wpływa na estetykę wnętrza. Najczęściej wytwarzane są z niego przepierzenia, okładziny ścienne, meble, elementy dekoracyjne, obudowy kominków, blaty łazienkowe i umywalki. Jest kamieniem drogim, zaliczanym do luksusowych materiałów wykończeniowych, który doskonale podkreśla prestiż realizacji. Nie zaleca się stosowania onyxu na posadzki i blaty kuchenne.

Rezerwacja spotkania online

Wybierz swój ulubiony komunikator, zarezerwuj konkretny termin i porozmawiaj z naszym doradcą techniczno-handlowym, który oprócz fachowych porad, może oprowadzić Ciebie po naszych salonach wystawowych, a także pokazać na żywo spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi handlowcy na pewno skontaktują się w wybranym przez Ciebie terminie.

Szanowni Państwo

Pomimo trudnej sytuacji, jesteśmy w pełni przygotowani do realizowania Państwa zleceń na terenie całego kraju. Cały czas montujemy kominki, blaty kuchenne, spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi pracownicy są przeszkoleni i przestrzegają wszystkie zasady higieny. W naszych magazynach czeka na Państwa niezwykle szeroki wybór spieków kwarcowych, granitów, marmurów, konglomeratów, a także wkładów kominkowych. Nasi handlowcy są w stanie przeprowadzić Państwa przez cały proces pomiarów, doradztwa oraz montażu bez Państwa osobistego udziału. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.