Co to jest trawertyn?

Skała osadowa zbudowana z kalcytu i aragonitu. Wyróżnia się dużą porowatością i ciekawą strukturą. Trawertyn dostępny jest w szerokiej gamie odcieni bieli, brązu, beżu oraz czerwieni. Ze względu na dużą ilość żłobień i porów, trawertyn jest kamieniem kruchym, który powinno się układać na równych powierzchniach. Oryginalna struktura i naturalna kolorystyka sprawiają, że kamień ten jest ceniony przez projektantów i często stosuje się go jako materiał na kominki czy okładziny ścienne. Ze względu na stosunkowo małą odporność na ścieranie, nie nadaje się na posadzki i schody w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Zawiera wapń i w związku z tym podobnie jak marmur reaguje negatywnie w kontakcie z kwasami wywołującymi plamy. Nie zaleca się go w kuchni i łazience.

Rezerwacja spotkania online

Wybierz swój ulubiony komunikator, zarezerwuj konkretny termin i porozmawiaj z naszym doradcą techniczno-handlowym, który oprócz fachowych porad, może oprowadzić Ciebie po naszych salonach wystawowych, a także pokazać na żywo spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi handlowcy na pewno skontaktują się w wybranym przez Ciebie terminie.

Szanowni Państwo

Pomimo trudnej sytuacji, jesteśmy w pełni przygotowani do realizowania Państwa zleceń na terenie całego kraju. Cały czas montujemy kominki, blaty kuchenne, spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi pracownicy są przeszkoleni i przestrzegają wszystkie zasady higieny. W naszych magazynach czeka na Państwa niezwykle szeroki wybór spieków kwarcowych, granitów, marmurów, konglomeratów, a także wkładów kominkowych. Nasi handlowcy są w stanie przeprowadzić Państwa przez cały proces pomiarów, doradztwa oraz montażu bez Państwa osobistego udziału. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.