Co to jest granit?

To skała magmowa głębinowa, która składa się przede wszystkim z kwarcu, skaleni oraz plagioklazu. Granit jest zróżnicowany kolorystycznie (odcienie szarości, brązu, bieli, różu). Wyróżnia się ziarnistą strukturą, w której gołym okiem można rozróżnić poszczególne minerały. Jest kamieniem łatwym w obróbce, trwałym i odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, w tym mróz. Wodoodporność sprawia, że bardzo często stosowany jest w kuchni, łazience i do użytku zewnętrznego. Warto zauważyć, że granit nie jest wrażliwy na działanie kwasów oraz pleśni. Dzięki wysokiej gęstości dobrze akumuluje ciepło, co czyni go atrakcyjnym materiałem wykończeniowym na ogrzewanie podłogowe czy do obłożenia kominka. Granit spośród wszystkich kamieni naturalnych jest najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i zarysowania. Z powodzeniem można go polerować, a połysk jest bardzo trwały. Biorąc pod uwagę nazewnictwo handlowe pod nazwą granit dostępne są też inne kamienie o zbliżonych właściwościach, w tym bazalty, porfiry, gnejsy, twarde dolomity czy kwarcyty.

Rezerwacja spotkania online

Wybierz swój ulubiony komunikator, zarezerwuj konkretny termin i porozmawiaj z naszym doradcą techniczno-handlowym, który oprócz fachowych porad, może oprowadzić Ciebie po naszych salonach wystawowych, a także pokazać na żywo spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi handlowcy na pewno skontaktują się w wybranym przez Ciebie terminie.

Szanowni Państwo

Pomimo trudnej sytuacji, jesteśmy w pełni przygotowani do realizowania Państwa zleceń na terenie całego kraju. Cały czas montujemy kominki, blaty kuchenne, spieki kwarcowe oraz kamienie naturalne. Nasi pracownicy są przeszkoleni i przestrzegają wszystkie zasady higieny. W naszych magazynach czeka na Państwa niezwykle szeroki wybór spieków kwarcowych, granitów, marmurów, konglomeratów, a także wkładów kominkowych. Nasi handlowcy są w stanie przeprowadzić Państwa przez cały proces pomiarów, doradztwa oraz montażu bez Państwa osobistego udziału. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.