Blaty kuchenne granitowe

Blaty z granitu Absolut Black

Granit to bardzo twarda skała, która od wielu lat wykorzystywana jest do produkcji blatów kuchennych. Ogromny wachlarz wzorów, kolorów i struktur granitów pozwala na piękną aranżację kuchni. By granitowy blat kuchenny tworzył w całości monolit, możliwe jest także wykonanie zlewozmywaka z tego samego granitu. Aktualnie lepszym, bardziej wytrzymałym, naturalnym materiałem na blaty kuchenne są spieki kwarcowe. Spieki kwarcowe są najnowocześniejszym aktualnie materiałem, który nawet po wieloletniej eksploatacji pozostaje w niezmienionym stanie. Nasi doradcy chętnie opowiedzą Państwu o przewagach spieków kwarcowych nad granitem.

Rodzaje blatów granitowych

Blaty kuchenne z granitu możemy zaprojektować i wykonać na szafki przy ścianach i na wyspy kuchenne, zarówno na płaszczyzny poziome, jak i pionowe. Powierzchnie blatów mogą być matowe (w kilku wariantach), a także polerowane. Elementy granitowe można również przykleić na ściany, co tworzy niezwykle efektowne aranżacje.

Elementy blatu granitowego

Blaty granitowe możemy produkować i montować z dowolną ilością otworów na gniazdka elektryczne, płytę grzewczą, zlewozmywak i inną armaturę. Krawędzie blatów kuchennych granitowych mogą być wykańczane na różne sposoby, w standardzie są wypolerowane i sfazowane, ale mogą być zaokrąglane lub wyprofilowane. Armatura może być nakładana na blat lub podwieszana. Nasz nowoczesny park maszynowy CNC umożliwia także produkcję blatów, które przewidują montaż armatury np. płyt grzewczych zlicowanych z powierzchnią blatów granitowych. Oferujemy także zlewozmywaki wykonane w całości z granitu, zintegrowane z blatem granitowym. Daje to znakomity efekt wizualny. Granit (na ogół taki sam, jak na blacie kuchennym) może być także stosowany jako okładzina ścian pomiędzy szafkami.

Pomiary i produkcja blatów granitowych

Każdy z naszych klientów może liczyć na nasze doradztwo oraz bardzo szczegółowe pomiary przy wykorzystaniu nowoczesnego lasera. Wszystkie blaty kuchenne produkujemy na maszynach CNC, co gwarantuje precyzję i najwyższą jakość.

Montaż blatów granitowych

Montaż blatów kuchennych, zarówno granitowych, jak i ze spieków kwarcowych oraz konglomeratów, realizujemy w całej Polsce. Prosimy o kontakt z jednym z naszych doradców, w celu przedstawienia naszej kompleksowej oferty.

Ile kosztuje blat kuchenny granitowy

Cena blatu kuchennego zależy nie tylko od jego wielkości, ale także od wielu innych czynników, takich jak: ilości otworów, metody montażu armatury (czy ma być zlicowana z blatem), wykończenia krawędzi i łączeń, trudności montażu, rodzaju materiału, ilości odpadów. Każdemu z naszych klientów gwarantujemy rzetelną i szybką wycenę. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami lub do wysłania formularza kontaktowego – skontaktujemy się najpóźniej w ciągu kilku godzin.

Damian Niezgodzki

Doradca techniczny

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczno - handlowy

Olaf Wasiak

Doradca techniczno - handlowy