Blaty kuchenne ze spieków kwarcowych i kamieni

Blat kuchenny to najważniejsza część każdej kuchni. Z jednej strony powinien być bardzo estetyczny, a z drugiej – odporny na bardzo intensywną eksploatację. Najbardziej optymalnym materiałem na blaty kuchenne są spieki kwarcowe Laminam, z uwagi na ich odporność na zarysowania oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z żywnością. Spieki kwarcowe Laminam są w pełni naturalnym materiałem i dają możliwość wykonania pięknych i funkcjonalnych blatów kuchennych, w niezwykle szerokiej kolorystyce.

Dzięki naszym maszynom CNC, wszystkie łączenia na krawędziach i narożnikach wykonujemy z największą precyzją ze skosem na 45 stopni. W konsekwencji blat kuchenny staje się optycznym monolitem, zachowując swoją czystość formy.

Oprócz blatów kuchennych ze spieków kwarcowych, osadzonych na meblach kuchennych, wykonujemy także tzw. fartuchy, czyli pasy spieków kwarcowych przyklejonych do ścian, sąsiadujących z blatami. Budujemy także wyspy kuchenne, w całości wykonane ze spieków kwarcowych. Biorąc pod uwagę, iż przy wyspach kuchennych toczy się często życie rodzinne, stanowią one wielokrotnie centralną część domu.

Aktualne trendy aranżacji wnętrz ukierunkowują architektów i inwestorów, do stosowania jednorodnych materiałów na wszystkie lub większość elementów w kuchni. Projekty architektów zakładają zastosowanie spieków kwarcowych nie tylko na blaty kuchenne, ale także na wyspy kuchenne, ściany, posadzkę, parapety, fronty kuchenne oraz zlewozmywaki.

Naszą specjalnością są, produkowane przez nas, zlewozmywaki Franko Sinklam, wykonane w całości ze spieków kwarcowych, zintegrowane z blatami kuchennymi. Oczywiście wszystko wykonane jest z tego samego spieku kwarcowego. Dzięki temu blat kuchenny tworzy monolit i wygląda imponująco.

Coraz częściej nasi klienci wymagają zlicowania sprzętów kuchennych zainstalowany w blatach z płaszczyzną blatów. Przykładem są niektóre modele płyt grzewczych, które pozwalają na zlicowanie ich z płaszczyzną blatów wykonanych ze spieków kwarcowych. W efekcie blat kuchenny, czy wyspa kuchenna, prezentuje się ultra nowocześnie, a dodatkowo jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Wszystkie elementy kuchni, oprócz frontów meblowych, można wykonać także z kamieni naturalnych (marmurów, granitów, trawertynów, onyksów) oraz konglomeratów. W każdym przypadku inwestorzy mogą liczyć na nasze doradztwo w celu dobrania optymalnych materiałów, dopasowanych do aranżacji wnętrza oraz budżetu.

Centrum Kamienia Franko zapewnia każdemu klientowi profesjonalną, kompleksową obsługę, która rozpoczyna się już od pierwszego kontaktu. Doradztwo odbywa się zarówno na budowie, jak i w naszym salonie sprzedaży, w którym można zapoznać się z ekspozycją około 100 różnych, pełnowymiarowych, płyt spieków kwarcowych oraz kamieni naturalnych i konglomeratów. Proces projektowania rozpoczyna się na ogół pomiarem laserowym, dzięki któremu uzyskuje się bardzo wysoką dokładność. Następnie elementy cięte są na naszych maszynach CNC. Po wyprodukowaniu blatów kuchennych oraz innych elementów aranżacji kuchni, następuje montaż w domu klienta, wykonywany przez montażystów z 10-20 letnim doświadczeniem.